ПЕРЕЙТИ НА НОВЫЙ САЙТ ARANCHII.COM

 

GeoBath (ГеоВанна) :: конкурсний дизайн інтер’єру ванної кімнати Архірости (Архиросты) 2010 компанії Rostex

дизайн двухэтажной ванной

Основна ідея. Концепція проекту поєднує ідею використання деформованого геодезичного куполу (ідеальної інженерної конструкції Бакмінстера Фуллера) та ідеалізованної ванної кімнати (а радше ванного будинку) яке може займати безліч локацій в сучасному світі – від вашого подвір’я до автономного об’єкту на громадському пляжі або у парку.

Команда: Дмитро Аранчій, В’ячеслав Кирпач
Дата проектування: Квітень 2010
Статус: Конкурсний проект
Організатор: Компанія Rostex
Площа: 64 м2

конкурсная работа архиросты 2010

Універсальність застосування. Ванна кімната ГеоВанна може бути з таким же успіхом, як і стояти автономно, інкапсульована (прибудована) до уже існуючого будинку – за рахунок модульності оболонки, купол можна ділити на напівкупол і більш складні геометричні конфігурації, що дає змогу інтегрувати геокупол до будівель різних периметральних конфігурацій. Окрім того, оболонку ванної можна деформувати, досягаючи складних об’ємно-просторових ефектів, як це зроблено в проекті.

дизайн современной ванной комнаты

Конструктивне застосування геодезичного куполу для ванної кімнати доцільне з точки зору використовуваного об’єму і опалення ванної кімнати – конструкція близька до кулі забезпечує максимальну площу в мінімальному об’ємі, а також мінімізує тепловитрати за рахунок якнайменшої площі поверхні куполу.

дизайн интерьера туалета

Інтер’єрне наповнення. Щож до інтер’єрної концепції, то тут ГеоВанна пропонує розмаїтий варіант сценаріїв поведінки. Відтак, простір ділиться на два поверхи, при чому форма перекриття другого поверху вибрана у відповідності до членувань даху. Перший поверх (основинй) вміщує душову кабіну, умивальники, унітаз та біде. На ньому також розміщений диван для відпочинку, двохмаршеві сходи стрімко запрошують нагору, де розташована кругла велика ванна – квінтессенція водного очищення і відпочинку. Триангульований купол сполучає воєдино вищезазначені елементи. Трикутники в ньому трьох видів: прозорі, непрозорі і з внутрішньою підсвіткою. Прозорі частини супроводжують людину із самих сходів аж до ванни, лежачи в якій можна споcтерігати синє небо днини, або нічні зорі.

фото дизайна ванной с душевой

Деталі інтер’єру. На одній вертикальній осі поставлені душова кабіна знизу, та піддон ванни згори. Форма переважної більшості основних елементів ГеоВанни підпорядковується геометрії основного куполу, який створено і деформовано за допомогою алгоритмів автоматизації. Таку форму має трикутна душова кабіна з місцем для сидіння всередині, подіуми умивальників і ванни ведуть діалог з фрактальною геометрією базуючись на принципі Серпінського. Дзеркала над раковинами мають шестикутну форму, базуючись у вузлах конструкції зовнішньої оболонки ГеоВанни. Огородження міжповерхових сходів вітворюють рух людини, що здіймається ними, використовуючи мікс динамічного метро-ритму.

ванна в современном интерьере

Світло в ванному будинку ГеоВанна
Усі використані світильники розроблені авторами проекту та придатні як до ексклюзивного, так і масового виробництва.

проект дизайна интерьера ванной

Лампа BathBlend. Про природне освітлення написано раніше. Зупинимося на штучному. Перший поверх освітлюється точковими світильниками широкої дії, форма яких немов інтегрована в стелю. Вони варіюють колір освітлення коло дущової кабіни, але підсвітка дзеркал над умивальниками здійснюється ними в діапазоні від білого до жовтуватого, що природно впливають на відображення людей.

двухэтажная ванная комната

Освітлювач BathIcosahedron. Освітлювач люстрового типу, форма якого є платоновим тілом – правильним двадцятигранником (ікосаедром), що є прообразом форми ГеоВанни. Складається з люмінісцентних трубок, які по суті є ребрами ікосаедра. Висить на рівні перекриття другого поверху і рівномірно освітлює навколосходову зону.
Система розсіяного освітлення GeoSky. Принцип побудований на прихованому освітленні, що виникає внаслідок напівпрозорості скла модульного освітлювача. Застосований на гранях оболонки ГеоВанни.


Поделиться ссылкой: